A Tűzmadár Alapítvány működésében jelentős szerep jut az Önkéntes segítőknek.

Önkéntes segítőként azok jelentkezését várjuk, akik szabadidejüket áldoznák a rákbetegek és családtagjaik megsegítésére/támogatására, akik jelenlétükkel, szeretetükkel, felkészültségükkel segítenének a legnehezebb időszakokban is.

Az önkéntesség az alapítvány által szervezett tanfolyam elvégzéséhez kötött.

Önkénteseink részére felkészítő oktatást tartunk, mely onkológiai, pszichológiai, és kommunikációs elemekből épül fel.

A részvétel ingyenes, elvégzését oklevéllel igazoljuk. Önkéntes segítőként volt rákbetegeket is várunk. Jelentkezésük feltétele, hogy legalább két éve túl legyenek a kezeléseken.

Az önkéntesek által végezhető feladatok:

• információs önkéntes segítő szolgálat: információ szolgáltatás az alapítvány tevékenységéről, a betegek és hozzátartozóik számára kínált lehetőségekről (helyszín: Tűzmadár Ház vagy a Szent László Kórház Onkológiai Centrum Ambulanciája)
  • beszélgetés, lelki támogatás
  • szabadidős programok (pl. kirándulások) szervezése betegek részére
  • apróbb háztartási munkákban, bevásárlásban segítség nyújtás a rászoruló betegek részére
  • irodai önkéntes szolgálat: telefonok kezelése, apró irodai munkák
  • kert gondozás: a Tűzmadár Ház előtti apró virágos-bokros terület időszakos gondozása

Örömmel fogadunk minden egyéb segítséget, és építő javaslatot, mellyel a daganatos betegek számára végzett tevékenységünket még hatékonyabbá tehetjük.

Légy Te is lelkes és elhivatott önkéntes csapatunk tagja! Szeretettel várunk.

Jelentkezéseket a +36-30/790-3841 vagy +36-1-455-8100/8607 mellék telefonszámokon, vagy az info@tuzmadaralapitvany.hu email címen várjuk!